Klaidutis, skyryba, rašyba, kalbos kultūra Klaidutis, skyryba, rašyba, kalbos kultūra
  Lietuvių kalbos:
Rašybos testai
Kalbos kultūros testai

Registruotis ·   Prisiminti    Vartotojas: Slaptažodis:Projekto gimimas ir eiga

Projekto idėja buvo paveldėta iš sėkmingo senesnio projekto – „Testyno“. Testynas (http://testynas.tripod.com) - tai „Windows“ terpei skirta nemokama programa įsidėmėtiniems rašybos atvejams mokytis. Testynas buvo rašytas labiau kaip bandymas, rinkos tyrimas. Kadangi jo autorius (tuo pačiu ir šio projekto vienas sumanytojų ir programuotojas Vilius Visockas) tuo metu buvo dar bepradedąs programuoti (penkta mokyklos klasė), akivaizdu kad programa buvo neišbaigta ir turėjo trūkumų. Dar blogiau – kartais gaudavau laiškų, kad kai kurie rašybos atvejai netaisyklingi... Visgi didžiuliai lankytojų (mokinių ir mokytojų) srautai parodė, kad „Testynas“ sulaukė pasisekimo. Daugiausiai programa naudodavosi abiturientai norėdami pasikartoti prieš egzaminą. Kaip galutinis įvertinimo rodiklis buvo projekto įtraukimas į DMOZ skiltį. Įdomumo dėlei, šiuo metu paieškos sistemoje „Google“ pagal raktinį žodį „Testynas“ randama 1100 skirtingų puslapių.

Tačiau po 3 metų, 2005-ųjų sausį senojo projekto autoriui kilo idėja atgaivinti projektą. Atgaivinti iš pagrindų: padaryti ne tik rašybos, bet ir kalbos kultūros testus. Taip ši sistema įgautų formą, panašią į valstybinių brandos egzaminų užduotis. Todėl toks projektas turėtų susilaukti didesnio dėmesio iš abiturientų. Be to, sistema pateikiama nebe kaip programa, o kaip interneto puslapis, taip išsprendžiama daug problemų, pvz., vietos – programa galima naudotis bet kur, operacinių sistemų - programa nesusieta su jokia operacine sistema.

Suprogramuoti sistemą nebuvo sunku, tačiau iškilo kitas klausimas - kas suves testų sąvadą? Iš pradžių maniau pats suvesti iš savo asmeninės bazės, tačiau pasirodė, kad mano bazė yra, švelniai tariant, kukli. Tada ir gimė idėja padaryti projektą atvirą - tokį, kad siūlyti atvejus galėtų visi. Suformulavus pagrindinius principus, liko tik formalumai - sugalvoti lanksčią sistemą, kaip siūlyti naujus testus. Savaime suprantama, didžiausia problema - kaip išvengti piktnaudžiavimo ir šiukšlių. Galiausiai buvo nutarta daryti žmonių (redaktorių) redaguojamą sistemą, kokią matote dabar.

Praėjus kiek laiko, atėjo būtinybė papildyti "Klaidučio" istoriją. Svarbu paminėti, kad projektas išsiplėtė taip, kaip net buvo sunkoka prognozuoti. Dar daugiau, atsirado tikrai nemažai redaktorių, kurie įdėjo daug darbo ir pastangų priimdami ir taisydami testus. Šiuo metu testų yra tikrai nemažai. Tiesa, reikėtų paminėti, kad didžiausi lankytojų srautai yra artėjant egzaminams, tačiau juk tai ir yra vienas Klaidučio tikslų - norime padėti pasirengti abiturientams.

Klaidučio svetainė buvo įvertinta Lietuvos Svetainių Čempionate. Čia vienos temos kategorijoje Klaidutis atsiliko tik nuo itin garsaus Wikipedia projekto ir portalo apie balandžius. Tai tarsi įrodymas, kad mes stengiamės Klaidutį padaryti ne tik turiningą, tačiau ir patrauklų bei techniškai tvarkingą tinklalapį. Klaidučiui išpopuliarėjus, juo susidomėjo kai kurios Lietuvių kalbą propaguojančios institucijos. Galimas daiktas, kad su jomis bendradarbiausime.

Neatsilikdami nuo pasaulinių tendencijų, siekiame Klaidutį daryti ne tik paprastą mokomąją priemonę, tačiau kartu tai tarsi interaktyvus bendruomenės portalas. Klaidučio vartotojai dalyvauja diskusijose, siūlo naujas idėjas. Aišku, norėtume dar didesnio vartotojų bendravimo tarpusavyje. Tačiau viena yra tikrai svarbu: neužsikonservuokime senomis idėjomis, palengvinkime savo mokymąsi!

Vienas iš paskutinių etapų buvo sistemos testavimas ir jos reklama internete. Testuojant buvo ištaisyta daug klaidų, padaryta naujų pataisų pagal testuotojų pastabas. Tačiau svarbu pabrėžti, kad projektas vis dar tebetobulinamas. Tad pageidautina visus pastebėjimus siųsti adresu vilius@klaidutis.lt.
VIP Užsiregistruok!

Surink daugiau taškų
ir aplenk draugus!

Paremkite mus!

Šiandien naujų vartotojų: 1
   (c) 2004-2007 Vilius Visockas. Klaidutis  English Klaidutis  Atsakomybės apribojimas   Kontaktai   Nuoroda  ·